Zapobieganie uzależnieniom – szkolenie dla grup zawodowych pracujących w stresie


Zapobieganie uzależnieniom – szkolenie dla grup zawodowych pracujących w stresie

Cel kursu

XXI wiek to czas w którym żyjemy niezwykle szybko i jesteśmy narażeni na duży stres
Z tej racji ryzyko uzależnienia się od substancji chemicznych jak alkohol, narkotyki, leki i nie chemicznych jak hazard, zakupoholizm, seksoholizm i inne, jest ogromne.
Szkolenie to ma na celu przybliżenie tej problematyki osobom które w swej codziennej pracy szczególnie doświadczają stresu oraz wskazanie im możliwości zabezpieczenia się przed potencjalnymi zagrożeniami w postaci uzależnień.

Program szkolenia

W trakcie zajęć poznamy naturę osoby uzależnionej, problemy z którymi boryka się ona oraz jej bliscy.
Dodatkowo nauczymy się dyskretnej autodiagnozy oraz poznamy możliwości leczenia w renomowanych ośrodkach psychoterapii w Polsce.

Opis szkolenia

  • Czas trwania szkolenia wynosi 5 godzin dydaktycznych ( 45 min.)
  • Szkolenie odbywa się w trybie wieczorowym tj. w poniedziałki w godz. 17.00 – 21.00 lub weekendowym tj. w soboty w godz. 10.00 – 14.00. Tryb szkolenia wybiera słuchacz.
  • Szkolenie prowadzone jest przez specjalistę terapii uzależnień – kierownika Ośrodka Leczenia Uzależnień w Charcicach, posiadającego wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy z osobami uzależnionymi , a także ich rodzinami.
  • Koszt szkolenia wynosi 150 zł
  • Uczestnik szkolenia otrzymuje zaświadczenie o jego ukończeniu wg wzoru określonego w Rozporządzeniu MEN z dnia 11 stycznia 2012r.
  • Poszkoleniowe wsparcie e-learningowe i konsultacja indywidualnych przypadków

Zapisz się na kurs!

    Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.rmkszkolenia.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez PLACÓWKA KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO "RMK SZKOLENIA" Renata Mościńska-Koczorowska, Sportowa 6 64-500 Szamotuły, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem biuro@rmkszkolenia.pl, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych - Obowiązek Informacyjny